מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

איתי שכטר: ״אני מכור לניצחון״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

איתי שכטר ראה הכל בכדורגל הישראלי. הוא בן 34, שיחק באירופה ובכל המועדונים הגדולים בישראל ועדיין נשאר בו הרעב. ״אני מכור לניצחון, לא יודע להסביר את זה, זה עושה לי משהו בגוף״. וגם: על מכבי תל אביב, גולדהאר, ברק יצחקי, נבחרת ישראל, הפועל באר שבע ובורא עולם.

״יש לי כמה חולצות לפעמים אני חושב לישון איתן״

״כשהגעתי לאנגליה, אמרתי פרמייר-ליג לא כל יום אני אהיה. התקשרתי ליוסי (בניון) אמרתי לו ׳השחקנים בקבוצה אמרו לי שטורס לא מחליף חולצה׳. יוסי אמר לי ׳טוב אני אדבר איתו׳. בניון דיבר איתו אם לא הוא נותן לי מכות במחצית. יש לי כמה חולצות אני לפעמים חושב לישון איתן. יש לי תותחים. לתרומות אני נותן בכיף. באהבה. לא את הכל, אבל אם יבחרו אחת מהחולצות אני אתן בכיף. כשאתה משחק באירופה הם לא מתעסקים בזה. אני תמיד אומר להם: חבר׳ה, מי שמגיע לראשון לוקח. היה לנו משחק עם מנצ’סטר יונייטד. גיגס, סקולס. אמרתי אני רואה לידי את אברה, מגן שמאלי, אמרתי עדיף אברה ביד. באנגליה היה לנו תלבושת אדידס. כל משחק אתה יכול לקחת חולצה אחת. ניצחון שתיים. בארץ כל חולצה אתה משלם. נבחרת אתה מקבל״.

על תפקיד המאמן:

״סטטיסטיקה בכדורגל הישראלי מי שלוקח אליפות עושה הגנה. יש לנו מאמן (רוני לוי) שמלמד הגנה ברמה מאוד גבוהה. לוקח זמן לגלות אופי של שחקנים. אתה צריך למצוא את האיזון. מאמן זה משהו שאי אפשר להסביר אותו. כל כך הרבה משתנים, אמוציות, תקשורת, קהל. אתם יודעים מה יש מאחורי הצלחה? כל כך הרבה משתנים היום אני בן 35, אני רואה דברים שלא ראיתי כשהייתי ילד. היום אני מבין איזה תפקיד זה מאמן משהו לא ייאמן. אתה צריך להיות יחיד סגולה״.

על פרשת מיכה-אצילי:

״אני חושב שדור מיכה כשהוא בכושר הוא שובר שיוויון בליגה הזאת. כל הסיטואציה שהייתה עם דור ועומר, היו יכולים לעשות אותה בצורה יותר טובה. טיפה יותר סבלנות. טיפה יותר לחכות. בסוף ראינו שהם יצאו זכאים מהכל. בכדורגל הישראלי יש בעיה. אין ארסנל גדול. אי אפשר לוותר כ״כ מהר. בואו נמתין. בוא נחכה. בסוף ראינו חוסר אשמה. אתה יכול לאבד מומנטום של עשור. זה פגע במכבי תל אביב משמעותית. אם אני מכבי תל אביב אני מחכה להחלטה של הפרקליטות, רואה שהכל נקי, ומשאיר אותם״.

על גולדהאר: 

״כשאני הייתי בשנתיים הראשונות הוא היה מדבר כל צומת. היה אומר ׳אנחנו מכבי תל אביב עד הסוף׳. בשנה השלישית זה היה קצת פחות. נהיה יותר קשה. בגדול, הוא מכבי תל אביב. לפעמים גם שאתה משקיע יש תקופות פחות טובות. השיחות האלה שהוא היה מדבר היו מאוד משמעותיות. אני יודע שבמכבי הוא מעורב, פעם בשבוע הוא מקבל דו״ח מפורט על כל שחקן.

על הילדות בבית דתי:

״אני מרמת-ישי ליד נהלל. אני גדלתי במשפחה דתית. כל המשפחה דתיים כיפות סרוגות. אבא שלי תמיד עם כיפה. בתור ילד הייתי נוסע לבד למשחקים, לאימונים. שני אוטובוסים. עד שיום אחד אמרתי נגמר או שאבא שלי בא איתי או שנגמר. אמרתי לאמא שלי: ׳אם אני יוצא לקרב הזה, זה עם אבא׳. אמא שלי אמרה ׳אם הולכים עם איתי זה עד הסוף. יש לי אמונה בשם שהיא גדולה מאוד. אני מאמין בבורא עולם בכל הנשמה שלי וכל הוורידים שלי,לטוב ולרע. אלוהים נתן לכם ברכה כמה שנים, עכשיו מכבי חיפה כמה שנים. אנחנו לא מנהלים כלום. יש בורא עולם מנהל הכל״.

על הנבחרת בעידן רוטנשטיינר: ״אני הייתי הולך על מאמן ישראלי״

״אתה מזמין שחקני נבחרת, 24 הכי תותחים שלי. אני לא אזמין את אצילי כי הוא לא מתאים לי למערך? יכול להיות שיש משחק שתשנה הכל. אני למדתי בכדורגל: הכי טוב משחקים. אומרים ׳הוא לא יבוא לנבחרת לעשרים דק׳. למה יש לנו פה ניימאר? אתה מזמין שחקנים לא מתאימים, בשביל להגיד שהזמנת מהפריפריה? אין לי מקום בנבחרת. גם שנה שעברה, וגם לפני שנתיים. כל מי שהוזמן יותר טוב ממני בתקופה הזאת. אני מסתכל מה אני רואה. אני הייתי הולך על מאמן ישראלי״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *