מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

״איך שהם רואים אותנו״: נועם נכון מאיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

התחלנו מהשאלה: למה בן השנתיים שלי אמר על הגננת שלו שהיא יפה? המשכנו לבת 4 וחצי ששואלת את אמא שלה מתי היא תחזור לעצמה אחרי לידת אח קטן, דיברנו על מה שקורה לנו כשהילדים שלנו גדלים ומתחילים להשוות אותנו לעולם, ועל להראות לילדה שלך שטוב לך עם עצמך למרות שהמציאות מורכבת יותר.

״ישבתי עם דניאל בסוף היום סירקתי אותו והוא סיפר לי שיש לו גננת חדשה בגן. שאלתי אותו שאלה מפגרת, איך היא נראית, והוא ענה לי: היא יפה. הייתי בהלם. שאלתי את עצמי מה עשיתי לא נכון שהילד שלי בן השנתיים יודע להתייחס לאישה שהיא יפה ואז נועם ענתה לי בשתי הודעות ממש ארוכות, ואמרתי בואי נדבר על זה״.

״לני (הבת של נועם) שאלה אותי מתי אני חוזרת להיראות איך שנראתי. אמרתי לה שאני ממש אוהבת את איך מי שאני נראית. ניסיתי להבין את בעצם רוצה שאני אהיה יותר רזה? אז הבנתי שכנראה עשיתי משהו בסדר. השיח הזה לא מהבית. היא אמרה לי ׳אני פשוט מתגעגעת למה שהיה לפני שארי (האח הקטן) נולד. היא אמרה לי ׳אני אוהבת אותך כמו שאת׳. עד היום יש סיטואציות שהיא מתגעגעת להיות לבד. אמרתי לעצמי שאני אוהבת את עצמי כמו שאני, כי הרגשתי שזה מה שאני צריכה להגיד״.

״אישה אחרי לידה שנייה, קשה לחזור לעצמך. את לא בשיאך. זה פגע לי בנקודה מאוד רגישה וזה הבת שלי. זה יותר כואב ממישהו חיצוני שיגיד את זה. לא אכפת לי מה מישהו חיצוני חושב. זאת הבת שלי, קצת יותר אכפת לי, אבל לגמרי זייפתי את המשפט הזה ׳אני אוהבת את עצמי, חזרתי לעצמי׳. היום אני במקום שאני יותר שלמה עם עצמי״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *