הפודקסטים שלנו

שירה העליון: לאמן גברים? צריך מנהל עם אומץ שירים את הכפפה

שירה העליון היא שחקנית כדורסל לשעבר, מאמנת ׳אליצור רמלה׳ שזכתה לאחרונה באליפות ליגת העל לנשים ועוזרת מאמן הנבחרת הלאומית.
״אנשים חושבים שזה קל. זה לא קל. לא תמיד אתה בצד המנצח. זה לא היה פשוט. עברנו שנה לא פשוטה. לשמחתי, בסוף ידענו להיות בכושר הנכון בזמן הנכון ואני שמחה גם ששמרנו על הקבוצה הקיימת. מינואר שעשינו החלפה של רכזת ומשם טיפסנו למעלה. השלם גדול מסך חלקיו זה משפט מאוד נכון במקרה שלנו. אני לא רוצה להגיד באנו ממקום נמוך, היה לנו חומר שחקניות טוב. פשוט לא התחבר בהתחלה״.
״עבודת צוות, גם של העוזרים שלי, גם של ההנהלה. גם של השחקניות. הקרדיט הוא להן בסופו של דבר. אני מאוד מאמינה שלהגיע לרמות הגבוהות ולהישאר שם, צריך הכוונה מנטלית וצריך גם להיות חזק מנטלית. רמלה זה מכבי תל אביב של הקבוצת נשים. צריך להיות אדם חזק. ההנהלה שלי הייתה איתי וזה משהו שמאוד חיזק אותי״.
״אני הסכמתי לאמן את הנבחרת של מתחת לגיל 16, זה היה לי חשוב. אין מספיק שחקניות ישראליות. אנחנו צריכים לייצר כמות כדי לייצר איכות. הכמות לא מספיקה וצריך לעבוד מלמטה. בשנתיים האחרונות ברמלה החליטו שהם מרימים את הפרויקט של הנוער. יש את הרצון ועכשיו עושים. צריך לחשוב איך עושים פרויקט איתור״.
וגם: השכר בליגת הנשים, השלב הבא בקריירת האימון שלה, אימון קבוצת גברים ׳אני פחות מסתכלת על מגדר, הכל תלוי במבנה אישיות׳, האמונה וההצעות מצרפת וטורקיה.

חפשו תכניות או פרקים

הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן