הפודקסטים שלנו
קרם הגנה והקרינה שאנחנו לא יכולים להרגיש #25
קרם הגנה והקרינה שאנחנו לא יכולים להרגיש #25

כמה מהתובנות: 

קרם ההגנה מגן עלינו מפני השמש, אבל זה לא אומר שאור השמש הוא רע. 

גלים אינפרא-אדומים אנחנו חווים בתור חום. גלים אולטרא-סגולים אנחנו לא מרגישים. יש לנו על העור קולטנים שיכולים להרגיש חום באופן מיידי, אבל במקרה של הגלים האולטרא-סגולים אנחנו יכולים לראות רק את התוצאות. 

בעשרות השנים האחרונות התגלה שכוויות שמש הן לא טובות. בטווח הקצר זה עושה לנו כוויות שמש, בטווח הארוך יכולה להיות פגיעה במטען הגנטי של תאי העור שלנו, זה יכול לקחת הרבה שנים. 

משקפי שמש יעצרו את רוב הקרינה הנראית, זכוכית מגינה בפני קרינה אולטרא-סגולה. קרינת החום והאור יגיעו אליך, אבל הקרינה האולטרא-סגולה תיעצר בזכוכית. 

ישנם חומרים שהם או בולעים את הקרינה האולטרא-סגולה או מחזירים אותה. קרם ההגנה הומצא ע״י כימאי אוסטרלי בשם מילטון. אוסטרליה נמצאת יחסית קרובה לקו-המשווה וקרינת השמש בה חזקה. מילטון חיפש חומר שאנשים יוכלו למרוח על גופם חומר שיגן עליהם. 

התוצאה הסופית של סדרה של פגיעות כאלה בחומר הגנטי זה שהתא מאבד את היכולת שלו להיות מבוקר. הגוף מאוד טוב בלזהות דברים זרים, אבל מה שקורה במצבים שבהם תא מתחיל להתנהג בצורה לא מבוקרת, כשהדבר הזה יוצא משליטה, נוצר גידול. 

לעמוד הפייסבוק של יורם 👈 https://bit.ly/3cVbOjb

לעוד תוכן של Allin הבית של הפודקסטים 👈 https://bit.ly/30X9s0xלפרטים והרשמה לתוכנית התלת שנתית לחשיבה התפתחותית פסיכואנליטית על עבודה עם ילדים ונוער ממרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית בישראל, היכנסו ללינק הבא 👇

https://www.psychoanalysis.org.il/מרכז-הלימודים/תוכנית-תלת-שנתית-לחשיבה-התפתחותית-פסי/


חפשו תכניות או פרקים

קרם הגנה והקרינה שאנחנו לא יכולים להרגיש #25

קרם הגנה והקרינה שאנחנו לא יכולים להרגיש #25
87e4cbabf671fec26cd1fbb104735e27.jpg
הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן