הפודקסטים שלנו

פיני מסכם את העונה של הצהובים: מכבי תל אביב זה לא דרושפאקה

פיני מסכם בעין מקצועית את אחת העונות הכושלות בתולדות המועדון.

להלן המסקנות:

“כשאתה בונה קבוצה אתה צריך לבנות עם שחקנים שטובים ליותר מתפקיד אחד. שני שחקנים בתפקיד. מכבי תל אביב וזה מומחיות לא הגיעה בשיא כושרה לשלבים המכריעים. סוף ינואר פברואר יש איזושהי ירידה, מנטלית וכושר גופני. לזה צריך להיות מוכנים. כשיש לך 10 שחקנים לא צריכה להיות ירידה״.

״מקבלים היום אנשים לעבודה על סמך מבחני אישיות. אתה מתאים לעבוד עם שחקנים? אתה מתאים לקבל הוראות של מאמן? כל השחקנים צריכים להיות משוכנעים שהמאמן הזה ייקח אותם לאליפות אירופה. לא עושים למבחני אינטילגנציה, חברות, הבנת משחק, לוקחים אם הם עושים 20 נקודות ו-8 אביביים הם מתאימים, זה לא נכון. הם מתאימים לקבוצה מסוימת. מכבי תל אביב זה פירמה באירופה. לא תקבל לעולם 200 נקודות ו70 אסיסטים. אתה צריך לחלק את ה90 נקודות בין השחקנים הנכונים״.

״בסוף מנהל הקבוצה, מימיו של מוני אללה ירחמו, די קובע. גור היה נוסע לשדה לוקח שחקן, אומר לי פיני הגיע שחקן בלי קעקועים. מנהל קבוצה הוא הקשר בין הצוות המקצועי לבין ההנהלה. גם אמנון נתנאל ז״ל היה אומר לי זה שחקן זה לא, ותאמין לי זה הייתה לו הבנה יותר מכל ג׳נרל מנג׳ר. אמנון נתנאל לא צריך יותר מאימון וחצי״.

״הקבוצה שהצלחנו להלביש, או שהתלבש לנו, הייתה קבוצה אינטליגנטית. 4-6 שחקנים היו שחקנים אינטילגנטיים. לא היינו קבוצת הגנה גדולה, לשמור אחד על אחד לא יכולנו. ניקולה וגור היו מחליפים את ההגנה לפי ההתקפה בלי שאני אתערב בכלל״.

מכבי תל אביב אחד הדברים היותר נכונים שהם עושים, הם משאירים אנשים למשך שנים ומפתחים. אני יכול להגיד עליהם דברים טובים, אני לא אומר הוא לא צריך לעשות את
התפקיד הזה, או צריך לעשות משהו שהוא יעזור למכבי. אתה רוצה לשמוע את דעתו? זה בסדר, שמע את דעתו. תן לו תפקיד, יועץ לבעלים. מכבי תל אביב חייבת מנהל מקצועי עם סמכויות שיכבדו את דעתו״.

״יאניס מאמן הגנתי הוא חושב קודם כל הגנה. כשאתה חושב רק הגנה איך אתה שומר, איך אתה עוצר. לך תשאל רמטכל אם הוא יכול לנצח מלחמה בהגנה. כדי להיות הכי טוב, צריך לחשוב קודם כל התקפה״.

חפשו תכניות או פרקים

הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן