הפודקסטים שלנו

אבי קובלסקי בראיון נדיר: ״ניקולה הפך את הישראלים במכבי לחוטבי עצים ושואבי מים״

אבי קובלסקי הוא המאמן המעוטר ביותר בספורט הישראלי. הוא התחיל כשחקן טניס, קיבל מלגה בארה״ב ושיחק עם ג׳ון מקנרו. הוא למד בניו יורק תואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ וכשחזר ארצה התקבל לעבודה במכון וינגייט. הגיע למכבי תל אביב ב-1987 איתה העפיל
11 פעמים לפיינל-פור. 4 מתוכם הסתיימו בגביע אירופה לתל אביב. הוא היה במכבי תל אביב כמעט 30 שנה (באמצע שנתיים עם פיני באולימפאקוס).

תחילת הדרך במכבי: ״בידיעות אחרונות כתבו שרלף חוזר למכבי תל אביב, אשתי עבדה בקונסוליה, השגתי את המספר והתקשרתי אליו לגרמניה, רלף היה הראשון שלקח מאמן כושר לנבחרת ישראל, רלף אמר לי ניפגש בתל אביב, הגעתי לאימון הראשון של מכבי ב׳בית הלוחם׳, היחידי שהכיר אותי בגלל הטניס זה אמנון נתנאל ז״ל. רלף אמר לי תקשיב טוב יש לי פה התנגדות, אני מבקש שתכתוב לי מה לעשות להם. שמלוק אמר לי תכיר זה מוני, שנה הבאה הוא מחליף אותי, התחלתי ב-400 לירות״.
על מכבי: ״הם לא טיפחו את הדור הבא, מכבי תמיד דאגה שהישראלי יהיה הכי טוב יהיה, מכבי תמיד דחפו אותך קודם לשמור על הלויאליות. הבסיס להצלחה שלי במועדון, היה שביום הראשון הבנתי את הדנא של מכבי, היכולת לתקשר מול הזרים והמקצועיות שלי. אם היה הפוך לא הייתי
נשאר שלושים שנה במכבי״.
על ניקולה וויצ׳יץ׳: ״הוא דאג שכל מה שהוא שייך לעבר לא יהיה שם. זה התחיל עם גור. נמשך עם פיני. עם נרטיב של אני מאמן של תחזוק, אני לא יודע לפתח שחקנים. הוא הפך את הישראלים לחוטבי עצים ושואבי מים. ייאמר לזכותו, שהוא פאקינג מאמן גבוהים. מה שמגיע לו מגיע לו. הוא העביר את המסר שהוא מנהל ספורטיבי. ניקולה מחליט הכל. מביאים את זה לדיון ויש לו את הכוח״.
״היום כולם שמה יס-מנים, אני אומר לך את זה כי אני עבדתי עם כספי בשיקום. כספי אמר אני הולך החוצה לאנשים שאני סומך עליהם. אני יודע שזה היה תקוע שם לאנשים כמו עצם בגרון. עמי אמר לפיני שהוא ישלח לי זר פרחים אם אני אשקם את כספי. הוא יודע מה הוא אמר לכספי. עד היום אני מחכה לזר פרחים״.
״מגיע אליי רגב (פנאן), אומר לי אני רוצה להיות עוזר מאמן שלך. אמר לי שמעון אנחנו צריכים להכין את דור העתיד. הוא לא עמד בשום דרישה מוקדמת, אני לא חושב שאדם כזה מתאים. קיבלת את הג׳וב? תלמד להתנהג. תלמד לכבד. אין לי לא פייסבוק ולא אינסטגרם. אני מגיע לאימון נבחרת. פניני ברח כמו עכבר לחדר הלבשה: אמרתי לו מה קורה? אומר לי עזוב אותי. עוד לא יבשה השיחה עם שמעון בבית שלו, הוא רץ לכתוב בפייסבוק I did it”.
על סופו שחורציאניטיס: ״אנחנו באולימפיאקוס. סופו יושב על המגרש. כולו נוטף מים. רועד כאילו יש לו 40 מעלות. הוא אומר לי כנראה התייבשתי. הייתי בים. שתיתי 10 רדבול. אני בודק את הדופק. דופק 200. אמרתי לפיני אם הוא על המגרש, אני הולך הביתה. פינו אותו לבית חולים. באתי לפיני אמרתי לו לדעתי זה סמים. רשמנו מספרים ולא את השם שלו על הטופס. פיני אמר לי אל תבוא לאסוף אותי לאימון. אתה יכול לעבוד במחלק סמים הבנתי. האחים אגילופולוס שלחו אותו לשוויץ לשיקום שעולה בחודש 50 אלף יורו. הוא אומר שהצלתי לו את החיים״.
לעקוב אחרי צנצי בטוויטר: [https://twitter.com/nzenziper?s=21](https://twitter.com/nzenziper?s=21)
לעקוב אחרי Allin הבית של הפודקסטים: [https://bit.ly/3NzZRjU](https://bit.ly/3NzZRjU)
להאזנה לפודקסט ״לא סותמים״ עם דרור רפאל והדר לוי [https://spoti.fi/3uLG8Fa](https://spoti.fi/3uLG8Fa)
—-
מצווה חשובה:
רועי הגיבור שלנו בן 16 זקוק מיידית לתרומת כליה כדי שתציל את חייו !מאמינה שהסיפור שלו ייגע בלב של כולכם. כדי שנוכל להגיע לכמה שיותר אנשים *אנא כנסו לקישור מטה ושתפו* בליווי פניה אישית שלכם ע"מ שיגיע לכמה שיותר אנשים
https://tinyurl.com/4pebkwcz

חפשו תכניות או פרקים

הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן