הפודקסטים שלנו
עוזי ארד חלק א׳: הסי-איי-אי ניסה לגייס אותי

ד״ר עוזי ארד הוא לשעבר מבכירי המוסד, יועץ ביטחון לאומי לראש הממשלה וראש המטה לביטחון לאומי.
על הילדות:
“העניין הוא שהורי יוצאים לשליחות בשנות החמישים. אני שמח להגיד את זה, אני מתלווה אליהם כילד לצרפת, אבי מנהל את המבצע של ההבאה לארצה של הנוער מצפון אפריקה; מרוקו, אלג’יר, תוניס. מתקן גדול, ארמון בדרום צרפת, ואני גדל בכפר צרפתי נידח לחלוטין, עם מורה אנטישמי שברח לשם מאימת הנקמה על כך שהוא שיתף פעולה עם הגרמנים, וסוגר חשבון איתי, וגדלתי בצרפת. אבל אז כילד, זאת טבילת האש הראשונה לתרבות האירופית, למעצמות של העולם, וצרפת היא מעצמה תרבותית, היסטורית וכולי. ואני מתרשם מזה מאוד. וכילד אני נוסע לפריז, ברכבת לבד, ושותה את הכל בשקיקה, כשאני חוזר ארצה ומצטרף לבית ספר, אני כבר לא דומה לחברים שלי. אני אחר”.
על ניסיון הגיוס ע״י CIA בתקופת שהותו בארה״ב:
כשאני מגיע למשרד יש על השולחן שלי פתק מראש המכון, “תראה עוזי יהיה לך היום אורח, be nice to him”, הוא פותח את הז’קט, מוציא הארנק ועם כזה tag של ה-CIA, ואומר “I’m John O’dwyer מה-CIA ואני רוצה לדבר איתך. טוב, מדברים על המזרח-התיכון וברור שהוא מנסה, הוא מנסה לתהות על קנקני, אבל…אההה…תראה, למעשה אם תרצה, במונחים של יחסים בין מדינות, זה לא יפה מה שהם עשו. לקחו סטודנט, תלוי בפרנסתו שם, ואמרו לו ‘בעצם, כדאי שתענה בחיוב, משום שאחרת, לא יודע’״.

על פרשת פולארד:

“אני מקבל הזמנה מראש השלוחה של ה-CIA בברלין, שהוא רוצה לדבר איתי, כי אני אחראי על נושאים אירופיים, אז אני נוסע לשמה עם הנציג שלנו, והוא איטלקי קטנצ’יק, מהסוג הזה אל פצ’ינו כזה, עצבני, נמרץ – והוא מזמין אותי למסעדה וכבר בדקה הראשונה הוא מתחיל לנזוף בי. כלומר הוא מוצא אותי, כנציג, לחבוט בו. והוא אומר: “זה לא בסדר מה שעשיתם”, עכשיו יש הנחייה, אמרתי לו: “אתה צודק, זה לא בסדר” ואני מניח לזה. אז…אבל הוא רוצה לחמם והוא אומר: “תראה, אתם עושים דבר כזה. זה חמור ביותר.” אני אומר לו: “זה לא בסדר” וככה נמשך איזה חמש דקות, שהוא כמו מתאגרף מנסה לחבוט בי ואני מנסה להתחמק מהחבטות, עכשיו מסתבר שהוא הזמין אותי בכדי לחבוט בי. ברגע מסוים הוא אומר את המשפט: “אחרי כל מה שעשינו עבורכם היהודים” וואו. אני מריץ בראש שלי את המשפט ‘האם יש לי איזשהן הנחיות מהבית כלפי מה קורה שאומרים מה עשינו בשבילכם היהודים’ בזה החלטתי שעכשיו אני אחבוט בו. ואז אני שואל אותו מה עשיתם בדיוק בשבילנו היהודים.
על העובדה שלא מונה לראש המוסד:
״אני כן ראיתי בסיפור של קצינים, זה שמאחר וחלק מהעבודה של המוסד זה עבודה בארצות יעד, וזה מבצעים מורכבים, אנשים שהובילו למבצעים בארצות אויב, מי שנשא בניסיון ובפיקוד על מבצעים כאלה, צריך, זה צריך להיות ראש מוסד. שהוא היה או בתפקידים הקרביים בגזרה… בגזרה אחת או בקרבי אחר, יכולות להיות כמה זירות קרביות, אבל בלי רקע קרבי שכזה, חסר לך משהו.
וגם: טעימה מהחלק הבא ״פרשת הצוללות וכלי השיט״:
״אני חושב שהוא יצא נשכר מהעסקות הללו. העובדה שדודו מליקובסקי היא לא הייתה לא ידועה לו. הוא יודע שנים הרבה שמשפחת מליקובסקי עבדה עם חברת קרופ והייתה מעורבת בענייני צוללות ונתניהו יודע את זה, הוא יודע שהוא נשכר מהכיוון הזה. לדעתי הוא יודע שהוא נשכר גם משגשגו של משרד מולכו. ככל שמשרד מולכו פורח יותר כך גם ביבי מאושר יותר״.

לעקוב אחרי אמיר אורן: [https://bit.ly/3iiiBpA](https://bit.ly/3iiiBpAלעמוד פייסבוק של Allin הבית של הפודקסטים: [https://bit.ly/3inT9PD](https://bit.ly/3inT9PD)

חפשו תכניות או פרקים

עוזי ארד חלק א׳: הסי-איי-אי ניסה לגייס אותי

אפרכסת
הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן