הפודקסטים שלנו
גיורא רום בין הסולו במטוס המיראז׳ לכיסא המפלט שתחתיו מצרים - חלק א׳

אלוף במילואים גיורא רום הוא בן המחזור המיוחד של הפנימייה הצבאית שהצמיח גם את אמנון ליפקין המנוח ומתן וילנאי שיבדל לחיים ארוכים. על התקופה הזאת הוא אומר ״הייתה הילה של תחרות, בקילומטר האחרון אתה מחיש את צעדיך לפני אמנון״.

על קורס הטייס והשתלבותו כטייס במערך מטוסי המיראז’ ״כשעשיתי את הסולו על מיראז׳ הייתי בן 20 וקצת, זה היה משהו מופלא״, על הפעם שבה אמר לרן פקר “הנה אני פה אני יכול לטוס, הוא שלח אותי לרופא להביא פתק״ ועל נקודת המפנה בנובמבר 1964 המכונה ״תקרית תל דן״, שהייתה לדבריו של רום ׳אבן דרך בהתפתחות המקצועית של חיל האוויר׳ ופרוץ מלחמת ששת הימים ״לא ידענו מה זה מלחמה״ ועל היריב שמולו בקרב האוויר ״שמחתי שהוא נטש, הוא הלך לתיכון כמוני, היה בקורס טייס כמוני״.

ב11 בספטמבר 1969 גיורא הופל ״עשיתי שם טעות טיסתית, זה לא הופיע בתוכנית החיים שלי, מצאתי את עצמי נוטש את המטוס שלי 60-70 ק״מ מערבית לתעלה״ והשבי ״לילה אחד נכנס סעיד, קצין המודיעין שליווה אותי, זה היה אחרי שהיכה אותי איזה סוהר אחד. התפתחה שיחה ביני ובין סעיד והוא שאל אותי ׳קפטן האם אתה חושב שתטוס עוד פעם? אמרתי לו, וודאי׳ וקבלת הפנים עם שובו ״הכי קבלת פנים שיכול להיות״.

חפשו תכניות או פרקים

גיורא רום בין הסולו במטוס המיראז׳ לכיסא המפלט שתחתיו מצרים – חלק א׳

אפרכסת
הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן