הפודקסטים שלנו

אורטל גרסיה נתניה: הצלתי את עצמי מעצמי בזכות ההומור ובזכות הקבוצה אנחנו מאמינות שאנחנו מצילות אנשים מעצמם

אורטל גרסיה נתניה מקימה ומנהלת ב- CO את קבוצת הפייסבוק אוטי(זה)מצחיק.

בשיחה כנה ומרגשת, היא מספרת על ההורות שלה לילד אוטיסט, ואיך מנקודה שהיא קוראת לה: "מקום מאוד נמוך"  של כעס, של דיכאון, של מיקוח (מול אלוהים), היא לוקחת החלטה מודעת שמהיום הבית יהיה שמח ומלא הומור. היא מבינה שצחוק יהיה הפתרון. היא מכניסה את ההומור בסערה לבית ומתחילה לצחוק על החיים. היא מספרת איך זה שינה להם את האווירה בבית, על המעבר ממלנכוליה ושיפוטיות, אל מקום אחר, שממש הציל לה את המשפחה, את הזוגיות ואותה כאמא וכאדם.

התגובות בהתחלה היו "מה מצחיק בזה", "את וההומור שלך", לא, אל תגידי את זה", שאותם היא לעיתים מקבלת עד היום.

אבל אורטל משוכנעת שהם לא היחידים שחיים ככה, שלא יכול להיות שרק הם מרשים לעצמם להוריד כתרים מהראש של הילד ולהודות שהוא לא נסיך ומותר וכדאי לצחוק על הכל. היא התחילה לחפש קבוצות כאלה ברשת ולא מוצאת. איך יכול להיות שאין שום מרחב ברשת בו היא תוכל לפרוק בדרך של הומור? אם זה מה שהציל אותה, בטוח יכול לעזור למשפחות אחרות.

לפני חמש שנים, מפוסט שקראה בקבוצה אחרת, היא מבינה שהיא חייבת להקים קבוצה שתהיה מרחב בטוח עבור הורים לילדים אוטיסטים, נטול שיפוטיות ובעיקר מלא בהומור.
ביחד עם רביק נביפור היא הקימה את קהילת אוטי(זה)מצחיק שמונה כיום כ-9,000 הורים. זו קהילה פעילה,  עם פוסטים כנים, מרגשים ובעיקר מצחיקים.

לכניסה לקבוצה: https://www.facebook.com/groups/562988694038144/

לעמוד הפייסבוק של אורטל: https://www.facebook.com/ortal.natanyaturgeman

לעמוד האינסטגרם של אורטל: https://www.instagram.com/ortalt/

חפשו תכניות או פרקים

הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן