הפודקסטים שלנו
אביגדור קהלני חלק ב׳: כמות הקנאה שקיבלתי הייתה לא סבירה בעליל #15

בחלק ב׳ שוחחו בין היתר על:
״בסכר הרואיפה נעצרו המים של נחל אל עריש והם נקוו והפכו למעין אגם כזה. האווירה שמדינת ישראל גדלה פי כמה וכמה, זאת התמונה שמביאה אותנו ליום כיפור. האווירה שאנחנו כל יכולים. האימון ברואיפה בא להראות שיש עוד אופציה. זה קרב התקפי שבו אנחנו הולכים לעשות פעולה מעבר, לכן אנחנו מתאמנים. כשעשינו את האימון הזה, אני הייתי המג״ד״.
״חטיבה 7 ישבה במחנה נתן חוץ מגדוד 1, עוז 77. מי שקיבל את ההחלטות להקפיץ אותי 10 ימים לפני המלחמה לרמת הגולן, הוא קיבל החלטה שהוא שם טלאי על המקום שיש קרע. אף אחד לא חשב במושגים שתוך 10 ימים אנחנו במלחמה כוללת ונצטרך אפילו לצלוח את התעלה״.
על ההצלחה של הספר ׳עוז 77׳: ״לא הסתחררתי. הייתי פלדה. הבנתי את המצב טוב מאוד. כמות הקנאה שאני קיבלתי הייתה לא סבירה בעליל. אמרו, מה גם אני הייתי מג״ד. שאלתי את מוטה, תגיד איך כותבים ספר. מוטה אמר לי: תביא נראה. לקחתי את הפקידה שלי הדפיסה את זה, היום היו מכניסים אותי לבית סוהר כי היא הדפיסה את זה. שאלתי את מוטה: איך נתת לי אישור? אמר לי ראיתי תעודה, בלי אנטגוניזם, כל כך התחברתי לתעודה הזאת. ההיצמדות לאמת הייתה חלק מהכוח״.
וגם: על הסיבה שלא קיבל דרגת אלוף, הסטריאוטיפים בצה״ל, המעבר לפוליטיקה, הפוליטיקה המקומית בתל אביב יפו, הפרישה ממפלגת העבודה, יצחק רבין, דן שומרון, הכהונה כשר לביטחון פנים ועוד.
לעקוב אחרי אמיר אורן: [https://bit.ly/3iiiBpA](https://bit.ly/3iiiBpA)
לעמוד פייסבוק של Allin הבית של הפודקסטים: [https://bit.ly/3inT9PD](https://bit.ly/3inT9PD)

חפשו תכניות או פרקים

אביגדור קהלני חלק ב׳: כמות הקנאה שקיבלתי הייתה לא סבירה בעליל #15

אפרכסת
הפודקסטים שלנו
מי אנחנו
דילוג לתוכן