מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

עמית סגל: התנועה הביביסטית לעולם לא תגיע ל-61

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

הפרשן הפוליטי הבכיר בישראל מגיע לפודקאסט ומתייחס למצב הימין: ״בלי התארגנות מחדש ושינוי מוחלט של הקו והטון לא יהיה ראש ממשלה מהליכוד״. בשיחה עם מי שהיה קולגה ומתחרה מסביר סגל למה עיתון הארץ המציא את התנועה הלאומית הפלסטינית, חושף את ההצעה שקיבל לפקד על גל״צ, מודה שישמח לראות בית כנסת על הר הבית וסוגר חשבון עם התקשורת הישראלית, החל מפרשני חדשות 13 ועד לשמעון ריקלין.

״אף פעם לא הבנתי למה צריך לשמור על גל״צ, אם חמאס היה משתלט, לא בטוח שהיה שינוי בקו השידורי בשנים האלה. פעם ראשונה בחיים נכנסתי לדסק בשבת וראיתי ׳יומן׳ ואמרתי ׳וואו, זה ממש מעניין, אני מבין למה אנשים רואים את זה בליל שבת, זה נורא מעניין״.

״אני אף פעם לא הייתי מצדיקי הדור. המשפחה שלי דתית מאוד. ציונית מאוד, אבל שומרת על הכל. בזמנו, לא יכולת להיות דתי על הרצף. ההכרעה הייתה די חותכת. זה בלתי נסבל שמישהו מסתכל עליך. ׳עפרה׳ זאת מסגרת חונקת מדי. אני יצאתי מ׳נתיב מאיר׳ בתחושה שאין אלוהים, אם יש אלוהים לא צריך לפקח. יש לי חבר טוב שמאז שהוא סיים את הצבא הוא בסין ויפן, לא מקפידים שם על כשרות. הוא מבין שכל הילדות שלו (במשפחה דתית) היא נועדה כדי לשמור עליך באזור חיוג הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *