מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

מרקו בלבול: ״אני יכול לאמן בטופ של הכדורגל, האנגלי והספרדי״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

אחרי שהחזיר את מכבי חיפה לקידמת הבמה, מרקו בלבול הפתיע את כולם שהלך להיות עוזר המאמן בנבחרת. הוא מסכים שיש לו בעיית יחסי ציבור, אבל הוא מעדיף להתעסק במקצועי, אוהב מאוד את יענקל’ה שחר ומכבד את מכבי חיפה ״הבית שבו גדלתי״ וגם: על היחסים המיוחדים עם אברם גרנט, העבודה עם וילי רוטנשטיינר והסיכויים שיהיה מאמן הנבחרת.

על הקבוצה הגדולה של מכבי חיפה ב-1994:

״לא הייתה לנו חולייה אחת שלא הייתה מושלמת. קבוצה שיכלה להחזיק את הכדור כמה שהיא רוצה והייתה יכולה להגיד בתחילת המשחק כמה היא מבקיעה. התחלתי כבלם והפכתי להיות מגן ימני. אם תסתכל על הספסל שלנו באותה עונה, חלוץ נבחרת בריה״מ גצקו, איתן אהרוני קפטן מכבי חיפה, דחקתי אותו לספסל ומעל כולם אייל ברקוביץ׳״.

על אייל ברקוביץ׳: ״הוא יכול להיות מאמן הנבחרת״

״אייל שיחק ברמות הכי גבוהות שיש, יש לו המון ידע, אם הוא יבנה סביבו צוות מצוין שישלים אותו, עם עוזר, הוא יכול לקחת את הנבחרת. אייל את רוב הקריירה שיחק באנגליה. באנגליה יש את המנג׳ר, שסביבו יש 6 מאמנים, שמנהלים את כל העניין הזה. לאייל יש את הידע לעשות את זה״.

על הנבחרת:

״עדיין לא דיברו איתי על המשחקי ידידות. החוזה שלי הסתיים ב-30 בנובמבר. יש להם אופצייה להמשיך אותו. אני מעריך שתהיה לי שיחה בשבוע שבועיים הקרובים. אני צריך לשמוע מה ההצעות, מה התנאים. אני לא יכול לקבל את ההחלטה על סמך משהו היפותטי. למרות ההצלחות שלי במכבי חיפה, הנבחרת הצעירה, סכנין, כולם יכולים לראות את הרקורד שלי. יחסי הציבור זה לא משהו שכ״כ מעניין אותי וזה אני. זה הכל. ללכת למינגלינג. להרים טלפון, אני לא כזה. אני יותר במקצועי. בסופו של דבר מקבלי ההחלטות יודעים לקחת קורות חיים של מאמן ולראות מה הוא עשה, אני מאמין שזה מספיק״.

״אחרי מכבי חיפה הייתה לי הצעה מבית״ר. רציתי מאוד את התפקיד, הם בחרו בדראפיץ׳ וברדה. בכל מקום אני מוצא את הדרך להצליח. זה לא צלח. קיבלתי את ההחלטה להישאר בצמרת של הכדורגל הישראלי שזה הנבחרת״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *