מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

יעל ארד: זה יעד המדליות לאולימפיאדות הבאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

חודש אחרי שנכנסה לתפקיד יו״ר הוועד האולימיפי יעל ארד מגיעה לפודקאסט, מדברת על המטרות לשנים הקרובות ומודה: ״מעצבן אותי שיש מעט מדי כסף לספורט״. מתי הפסיקה להרצות בפני קהל, מה היא מביאה מהעסקים לספורט והאם יש סיכוי שתכנס לפוליטיקה.

״אני מנהלת פעילות עסקית כבר די הרבה שנים. אני מייצגת בארץ הרבה מאוד מותגים שיש להם זכויות מסחריות. אני יועצת של חברת פלייטיקה. אני עובדת עם סטארט אפים. אני גם מרצה. אני מעורבת מאוד. אנשים מכירים אותי״.

״אני חושבת שב-15-20 שנה האחרונות. הרבה מאוד ספורטאים שבוחרים לצאת מעולם הספורט, מאוד מצליחים. יואב ברוק, עמית לנג, יש את איתי מרגלית שהיה קופץ לגובה והיום הוא בסיילס פורס. חלק מוכרים וחלק פחות מוכרים. אנחנו שמחים מאוד שאלכס שטילוב, שפרש השבוע, הופך להיות מנטור של נבחרת ההתעמלות. הפרישה היא בהחלט משבר״.

״אני הגעתי ל1996, ידעתי שזאת האולימפיאדה האחרונה שלי. הקמנו בוועד האולימפי לפני כמה שנים את התוכנית שנקראת ׳היום שאחרי׳, מנהלת אותה כדורסלנית העבר לימור מזרחי בכישרון רב. מתוך הניסיון שלי ושל רבים אחרים, הבנו שספורטאים כמוני וכמו אחרים, פשוט נזרקים. אני עשיתי את המעבר בהצלחה. היה לי יחסית קל, אני באה ממשפחה יחסית פריבילגית, כדי לעשות את המעבר ולהתחיל קריירה חדשה. מה שחשוב זה, להבין מה קורה עם אלכס שטילוב, שחר צוברי, נטע ריבקין שפרשה לפני ארבע וחמש שנים. בניגוד לתקופה שלנו שהיינו נזרקים, בלי שום מנטורינג, שום סיוע ללימודים, אמרתי אם לי היה כל כך קשה, אז איך האחרים מרגישים? היום באמת כולם מבינים את זה שזה לא פשוט״.

״הלכתי ללמוד בבינתחומי, לא כל כך הפריעו לי שכולם מסתכלים עליי. עובדים הרבה שנים בשביל לקבל הכרה. אתה מתחיל לרכוש מחדש מיומנויות לימודיות. לעשות חברים. רציתי לעשות מעבר אמיתי לתחום אחר, הייתי צריכה את המסדרון הזה״.

״זה כיף גדול להיות מפורסמת, אבל אף פעם לא ראיתי את עצמי מורמת מעם. אני הסתכלתי על כל תהליך הכניסה לעולם העסקים כתהליך אימון ולמידה. שמתי את הקריירה הקודמת בצד. עשיתי את הקאט הזה, כי ידעתי שאני לא אהיה פנויה להר החדש הזה שאני רוצה לכבוש. הייתה לי תובנה שאני צריכה להתמחות, אם אני אחזיק מועדונים של ילדים, יהיה לי קשה. תמיד אמרתי שאחרי 20 שנה אני אחזור לעולם הספורט. רציתי לבוא ממקום שלם. עם כלי ניהול שרכשתי לעצמי ומנותקת כלכלית מעולם הספורט״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *