מביאים לכם את הפודקאסטים הטובים ביותר בעברית.

איילת שקד: ניב רסקין היה אוהד ׳מכבי׳ שרוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

תיאור הפרק

כשאיילת שקד הייתה יו״ר ״ישראל שלי״ היא לא הסכימה להצטלם על ערימת חציר כי יום אחד היא תהיה פוליטיקאית. האם תהיה גם ראשת ממשלה?

״אנחנו נמצאים באחד המשברים הכי קשים שידעה מדינת ישראל. מערכת בחירות רביעית. היום הדבר הכי חשוב בעיני זה איך מוציאים את ישראל מהבוץ?, אבל כן יש עדיין ימין ושמאל בעיני. המדינה היום היא ברובה מצביעי ימין. אתה יכול לשאול את עצמך מה גדעון סער עשה בשנה האחרונה? היינו במשבר מאוד קשה, והמפלגה שלנו בנויה מאנשי עשייה אחד אחד. אני הייתי 4 שנים שרת משפטים. יש מעט אנשים כאלה. בנט פתח מלונות בניגוד לעמדת משרד הבריאות כשר ביטחון. אותו דבר כשאנחנו באופוזיציה אנחנו מתריעים על המחדל בנתב״ג. ישראלים תקועים בכל העולם, לא יכולים להיכנס לארץ. ניהול כושל לחלוטין של המשבר, חוסר הבנה של האירוע״.

״כחברת כנסת נכנסתי ל׳בית היהודי׳ ומאז אני בשותפות עם בנט. שותפות מאוד מוצלחת בעיני. נתניהו עשה דברים טובים למדינת ישראל, אבל הגיע הזמן לשנות. אני נמצאת איפה שאני נמצאת בשמחה ובאהבה כבר הרבה מאוד שנים מאז שנכנסתי לפוליטיקה״.

״העצמאים באו איתנו כי הם הבינו שלנו הכי אכפת. שאנחנו יכולים לשנות. הם ראו את הפעילות של בנט ושלי בשנתיים האחרונות. אביר קארה הצביע לנו כל השנים. הם ידעו שאין מוקדי כוח של הוועדים הגדולים כמו ב׳ליכוד׳ ולנו אפשר להאמין. אנחנו לא פוסלים אף מפלגה שמאמינה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מרצ חיה על הפלגנות. אנחנו המפלגה היחידה שלא פוסלת כמעט אף אחד ואף אחד לא פוסל אותה. החרדים לא יושבים עם לפיד וליברמן, גדעון אומר שלא יישב עם נתניהו. אנחנו אמרנו את האמת. היחידים שאומרים את האמת. אצל גדעון סער יש את האוזר והנדל שישבו כבר. אם הציבור יצביע לנו, מספיק שנעלה בעוד 3-4 מנדטים ובנט ראש הממשלה הבא. צריך להבין את זה. לנו הכי פשוט להרכיב קואליציה. הציבור יקבע מי יהיה ראש הממשלה. אנחנו אומרים את האמת, בניגוד למפלגות אחרות שיעשו עוגמת נפש לבוחרים שלהם ביום שאחרי״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *